+36 70 302 5161 | info@martibiopatika.hu

 15.000.,-Ft felett díjmentes szállítás

 

Ügyfélszolgálat

+36 70 302 5161

10 éve együtt ❤️ Köszönjük a bizalmat!

Hogyan kerüljük el a leégést?

Túl sokat voltunk a napon és nem védekeztünk megfelelően a káros sugarak ellen – ennek sajnos igen kellemetlen következményei lehetnek. Mit tehetünk a bőrpír és a fájdalom enyhítésére, és melyek azok a házi módszerek, melyekkel inkább ne kísérletezzünk?

Egyénenként változó, ki mennyi ideig bírja a napon anélkül, hogy leégne. Ez függ a bőrtípustól, a használt (vagy épp nem használt) fényvédő krémtől és attól is, hogy hol strandolunk. A napégés tulajdonképpen a bőr reakciója az ultraibolya sugarakra: ezek hatására a bőr megég, fájdalmasan húzódóvá válik, kivörösödik, időnként kiütések is megjelenhetnek rajta. Az első tünetek már a leégést követő első órában jelentkezhetnek – ha ezeket tapasztaljuk, azonnal menjünk árnyékba, hogy a további sérüléseket megelőzzük! A klasszikus napégés 10-12 órával a napozást követően éri el csúcspontját, tünetei a testszerte jelentkező erőteljes bőrpír, meleg, sőt forró érzettel, erős fájdalommal, néha fejfájással, ritkán lázzal. A tünetek kibírhatatlanná tehetik az éjszakát. A szakemberek megkülönböztetnek első fokú leégést (ilyenkor a bőrpír és a fájdalom is enyhébb), illetve másodfokút (melynél a fájdalom jóval erősebb, több kiütés vagy hólyag jelenhet meg a bőrön). Az előbbi gyorsabban és könnyebben kezelhető, míg a másodiknál hosszabb ideig tart a gyógyulás.

Gyorssegély a bőrünknek

A legfontosabb, hogy ne tegyük ki a leégett bőrt további hatásoknak: kerüljük a napot, töltsük az időt inkább árnyékban addig, míg a bőrünk helyre nem jön, azaz a pirosságból nem lesz egészségesebb barnaság. A nagy folyadékveszteség miatt fokozottan fontos lehet a folyadékpótlás – leginkább tiszta víz formájában. Az alkoholt és a cukros üdítőket inkább kerüljük. Mivel a bőr tapintásra gyakran forró, ezért a hideg vizes borogatás vagy a hideg vizes tusolások kifejezetten kellemesek lehetnek, emellett a fájdalmat is csillapíthatják.

A hűsítő fürdőkön kívül a fájdalmas bőr lokális gyulladásgátlókkal történő kezelése is javasolt. Még véletlenül se kenjünk az égett részekre kőolajszármazékokat tartalmazó krémeket és balzsamokat! Ezek ugyan hűsítenek ideig-óráig, ám tovább fokozhatják a bőr gyulladását. A bőr erős gyulladását megelőzhetjük vagy mérsékelhetjük bizonyos kombinatív gyulladáscsökkentő tablettákkal is.

Az aloe vera növényt vagy annak kivonatát tartalmazó krémek nagyon hatásosak lehetnek. A növény rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, és a vizsgálatok szerint kiemelkedő a sejtregeneráló, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatása.

A házi módszerek közül a legelterjedtebb a tejföl: a hideg tejtermékek hűsítik a bőrt, és zsírtartalmuk is jót tesz a feszülő, száraz bőrnek, ám a gyógyulási folyamatban nem vesznek részt, nem csökkentik a gyulladást sem. Ezeket ideiglenes megoldásként vagy olyan enyhe leégésnél érdemes alkalmazni, amely egyébként is hamar meggyógyulna magától.(forrás:hazipatika.com)

 

a természetes megoldás!